POVEZOVANJE Z OSNOVNO ŠOLO BLED

21. marca, 2022

Ker želimo, da je prehod otrok iz vrtca v osnovno šolo čim bolj ‘mehek’ oz. otrokom prijazen, že par let sodelujemo v projektu InTrans. Tu se strokovne delavke skupin predšolskih otrok povezujejo z učiteljicami prvih razredov in načrtujejo dejavnosti, ki otrokom pomagajo pri čim bolj prijaznem prehodu iz vrtca v šolo (medsebojni sestanki, dogovarjanja, obiski učiteljic v vrtcu ter obiski vzgojiteljic v prvih razredih, večkratni obiski šole predšolskih otrok …).

Tokrat je knjižničar Andrej povabil najstarejše skupine vrtčevskih otrok na pravljično urico v šolsko knjižnico. Tam je naše otroke pozdravila in toplo sprejela šolska ravnateljica ter predstavnica šolske skupine InTrans. Tako so otroci spoznali že prostore šole in osebja.

Menimo, da je bila to krasna izkušnja za naše otroke – bodoče prvošolce in se veselimo nadaljnjega sodelovanja.

Skip to content