Zobozdravstvena preventiva

V vrtcu za zobozdravstveno preventivo skrbimo v sodelovanju s preventivno zobozdravstveno sestro Tjašo Boškovič. Otroke se seznani s pomenom rednega umivanja zob, učenjem pravilne tehnike umivanja zob s pomočjo študijskega modela.

Zobozdravstvena vzgoja in preventivno delo obsega predvsem navajanje otrok na redno, vsakodnevno umivanje zob, predstavi se pomembnost skrbi za ustno higieno, učenje pravilne tehnike umivanja zob, naš cilj pa je tudi, da otroke seznanimo, kaj je zdrava hrana in poučimo o škodljivosti pretiranega uživanja sladkih jedi in pijač. Delo je prilagojeno starosti otrok.

V prvem starostnem obdobju se 2-3 letni otroci s preventivno sestro srečajo dvakrat letno, medtem ko v drugem starostem obdobju sestra otroke obiskuje mesečno.