Krepimo družine

Pomagamo krepiti družine

V Vrtcu Bled želimo poudariti pomen osnovne in primarne celice za otroka, to je družine. Izhajamo iz Družinskega zakonika, Konvencije o otrokovih pravicah in spoznanj, da starši v svoji starševski vlogi marsikdaj potrebujejo podporo in nasvet. Starševska skrb je celota obveznosti in pravic staršev, da v skladu s svojimi zmožnostmi ustvarijo razmere, v katerih bo zagotovljen celovit otrokov razvoj. Tu želimo biti v oporo.

Skozi sklope zasnovanih aktivnosti – skupne dejavnosti (ideje in namigi za skupne aktivnosti), opolnomočenje (svetovalne urice, šola za starše), čas (dnevi, ko je družina skupaj) – smo pripravili program za leto 2021-22.

Skupne dejavnosti z otrokom

• jesenske počitnice: risanje na kamenček (namesto svečk na grobovih), ustvarjanje z jesenskimi plodovi
  • veseli december: dobrodelnost in skupne aktivnosti, razveseljujmo razširjeno družino, medgeneracijsko se povezujmo
  • pomlad: nabor aktivnosti za igro v naravi
  • poletne počitnice: nabor aktivnosti za igro v naravi, vodne zabave z otrokom

Opolnomočenje

Čas

V zavedanju, da je čas tisti, ki ga lahko podarimo otroku, je pomembno, da starši le-tega načrtujemo. V okviru tega si načrtujte dva tedna počitnic (v času poletnih (ali drugih) počitnic), ki jih preživite skupaj, v družinskem krogu. Bodite preprosto skupaj, doma, v bližnjem parku, igrišču, v gozdu, v planinah, ob potočku …

V duhu programa Krepimo družine vam za ta čas, ko smo doma, podajamo navdih za vašo družino in sicer obisk tematskih poti v okolici Bleda, to sta:

• družinska tematska pot Godrnjačeva pot (več na www.bohinjskabela.si) in
  • tematska pot okoli Blejskega jezera ”Ne razjezimo blejskega Zlatoroga” (dostopen tudi na www.e-bled.si)

Več koristnih informacij lahko najdete tudi v zavihku Za starše – Koristni članki in Ideje za igro z otroki.