PREDSTAVITEV DELA ŠPORTNE ENOTE SLOVENSKE VOJSKE

5. maja, 2023

Danes smo na igrišču vrtca gostili predstavnike Športne enote Slovenske vojske. Ena izmed vojakinj zaposlena v tej enoti je tudi mami dveh otrok našega vrtca, zato smo jo prosili za predstavitev poklica.

Ker je poslanstvo vojakov skrb za varnost ljudi, pomoč ob naravnih nesrečah, nesrečah v hribih …, je pomembno, da so vojaki fizično dobro pripravljeni. Zato so za naše otroke pripravili poligon, na katerem so se lahko otroci preizkusili in spoznali, da je potrebno precej gibalnih spretnosti in kondicije.

Otrokom so prikazali tudi, kako se maskirajo v naravi (oblačila in mazanje po obrazu – tudi otroci so se lahko zamaskirali) ter kakšno opremo potrebujejo za preživetje v naravi: bivak, spalna vreča, vetrovka, nahrbtnik …

Na eno od postaj so z otroki izdelovali slovensko zastavo in barvali pobarvanke z motivi Slovenske vojske.

Ker so v Športni enoti vojske zaposleni tudi profesionalni športniki, je otroke danes obiskala naša trenutno najboljša biatlonka Polona Klemenčič.

Hvala mamici, gospe Valeriji Lovrec, za ves trud in organizacijo ter zabavno in poučno športno dopoldne.

Skip to content